TCA olarak da bilinen kimyasal peeling teknolojinin güzellik adına getirdiği son tıbbi tedavi yöntemlerinden biridir. Cilt üzerinde; doğuştan oluşumlu, güneş ışınlarına fazla maruz kalmaktan kaynaklı ya da ciltte eksilen sıvı kaybından dolayı oluşan kahverengi lekelerin yok olması için, çil ve akne lekelerinin yok edilmesi için, ciltteki jilet izlerinin yok edilmesinde, ameliyat izleri ve kalıcı dövmelerin yok edilmesi için kullanılmaktadır.

TCA Kimyasal peeling asit içeriği sayesinde cildin hasarlı bölgesinin soyularak yok edilmesini sağlar. Ciltteki mat görüntüyü yok ederek parlaklık kazandırır, cildi eski elastik dokusuna kavuşturur. İnternet kullanılarak da alışverişi yapılabilen tıbbi bir üründür. 3 şekilde yapılabilmektedir, derinlemesine peeling, orta düzey derinlik de peeling ve yüzeysel peeling olarak bilinmektedir.

TCA Kimyasal peeling kapıda ödeme koşullarına ve kredi kartı gibi seçeneklere de uygunluk sağlar. En önemli şart alışverişi yapılan sitenin güvenli bir site olması gerektiğidir. Bir cildiye uzmanı ile görüşerek reçeteye de yazdırılabilir ve eczanelere de bulunabilecek nitelikte bir üründür. Sipariş verildiği takdirde 48 saatlik süreçte ürüne ulaşma kolaylığı sunmaktadır.

TCA kimyasal peeling fiyatları 2019 da işlemi yapan estetik merkezine göre 200 TL ile 300 TL arasında değişmektedir.

SGK Kimyasal Peeling Masraflarını Karşılıyor Mu ?

Sgk, bağkur emekli sandığı gibi kurumların ise bu tür ilaçlara ödenek çıkarıp çıkarmayacağı tartışma konusudur. Set halinde yapılan alımlar da fiyat kiti değişmektedir. Lekeler bazen tek bölge ile sınırlı kalmaz, boyun, göğüs, yüz ve vücudun herhangi bir bölgesinde birden fazla miktar için gerekli olabilmektedir. Ayrıca yüzeysel asitler meyve asitlerinden oluştuğu için diğer peeling yöntemlerine göre fiyatta farklılık yaratmaktadır.

Kimyasal Peeling Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli ?

İşlem sonrası ve işlem esnasında ciltte yanma hissi oluşabilmektedir. İşlem sonrası güneş ışığından uzak durmak gerekir ayrıca solaryum gibi uygulamalarda kaçınılması gereken bir diğer uyarılar arasında yer alır. Peeling uygulanan bölge enfeksiyon riskine karşıda iyileşme sağlanana kadar korunmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here