Bütün bayanların kâbusu olan güneş lekesi, doğum lekesi, yaşlılık lekesi maalesef çok büyük bir sorun haline gelmiştir. Hatta bu lekeler bazı bayanları sosyal hayatından bile soyutlamış duruma geldi. İşte tam bu noktada çözüm yolu ararken son zamanlarda çok konuşulan ve ciddi anlamda olumlu sonuçlar alınan karbon peeling tedavisi bayanların kurtarıcısı oldu.

Karbon peeling leke tedavisinde kullanılan (yüz, boyun, dekolte bölgesi) gözenekleri küçülten, kişiyi gençleştiren ve cildi aydınlatan aynı zaman da tamamen pürüzsüz hale getiren bir tedavi yöntemidir. Lazerle uygulanan bir yöntemdir ve aynı zamanda küçük ve ince tüylerin giderilmesinde de yardımcı olur.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır ?

Lazer uygulanmaya başlanmadan önce karbon peeling’in renk konusundaki etkinliğini artırabilmek için cilt tamamen karbon solüsyonu ile kaplanır. Ciltte yaklaşık 15-20 dakika bekletilir ve ciltte renk artışı gerçekleşmiş olur. Bu işlemden sonra lazer atışları yapılır. Karbon peeling  leke tedavisinde 10 seans uygulanırsa en etkili sonuç elde edilir. Tamamen acısız bir işlem uygulanırken kişiyi asla rahatsız etmez. Lazerden sonra ise sosyal hayata devam edilir, hiçbir iz ya da leke bırakmaz. Hatta ciltte aydınlanma ve parlaklık belirir.

Karbon Peeling Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

Karbon peeling sonrası yüzde soyulma olmadığı için rahatlıkla dışarı çıkılabilir. Yaz mevsimi dahil yılın dört mevsiminde uygulanması mümkündür. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yüksek faktörlü güneş kremi mutlaka dışarı çıkmadan yarım saat önce uygulanmalı ve karbon peeling yapıldığı gün dışarıya çıkılmamalı.

Karbon peeling diğer cilt tedavileri ile de dönüşümlü olarak yaptırılabilir. Prp ve mezoterapi karbon peelig ile dönüşümlü yaptırıldığın da cildin üzerindeki etkiyi artırarak lekelerin daha hızla kaybolmasını sağlar. Karbon peeling estetik gibi algılansa da tıbbi bir işlem ile gerçekleştiği için mutlaka tecrübeli bir hekim tarafından yaptırılmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here