Göz altında göz yaşı oluğu denilen bir oyuntu bulunur. Bu oyuntu özellikle gece çalışan ve gerekli uyku düzeni olmayanlarda zamanla mor ya da kahverengi bir halkaya dönüşebilir. Bazen de kalıtsal olarak anne babadan geçmiş olan bir hastalık da olası sebepleridir. Vücudun yapı taşı olan hyaluronik asitle göz altına ışık dolgusu yapılmak suretiyle bu tür sorunların günümüz teknolojisi ile tedavi edilebilmesi daha mümkün hale gelmiştir.

Işık dolgusunun sıvısı, jel ve su kıvamında olmalıdır. Cilt kalınlığı, hastanın yaşı, dolgu uygulanacak bölgenin rengi, hastanın cinsiyeti dolgu yapıldıktan sonra ne kadar etkili olacağı üzerinde belirleyicidir. Maksimum 4-8 ay süre sonun da ışık dolgusu tamamen etkisini yitirir.

Kimler Işık Dolgusu Estetiği Olabilir ?

Gelişim çağına gelmiş, hamilelik ve emzirme engeli olmayan herkes ışık dolgusu tedavisi olabilmektedir. İşlem öncesinde solisyon yardımı ile göz çevresi kir ve makyaj dan arındırılır. Sonrasında ışık dolgusu işlemi uygulanacak bölge lokal anestezi yardımı ile uyuşturulur. Daha sonra hyaluronik asit denilen madde göz altına ince uçlu iğneler yardımı ile enjekte edilerek ışık dolgusu yapılır. İşlem sonrası göz çevresine kızarıklık ve alerji önleyici ilaçlar sürülerek işlem tamamlanır. Işık dolgusu tedavisi her 2 göz için yaklaşık 35 dakika süren bir işlemdir.

Işık Dolgusu Nasıl Yapılır ?

Piyasadaki pek çok dolgu uygulaması deri üzerine uygulanırken ışık dolgusu kemiğin hemen üzerine uygulanmaktadır. Cildin kaybettiği esnekliği ve nemi de geri kazandırdığı bir gerçektir. Hasta uygulama sonrası günlük yaşantısına geri dönebilir. Bu uygulama sadece göz altı için değil; kaşlar arasındaki ince çizgilerin yok edilmesinde de kullanılabilmektedir.

Gözlere zararı olmayacak cildin doğal yapı malzemesine uyumlu olabilecek bir dolgu maddesi kullanılması olabilecek alerjik reaksiyonların önüne geçmekte büyük öneme sahiptir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here