Göğüs dikleştirme estetiği sarkan göğüsler için daha diri ve genç bir görünümün elde edilmesi amacı ile uygulanan göğüs bölgesinde ki güzelleştirme operasyonlarından her biridir. Göğüs dikleştirme operasyonu ameliyat ile ya da farklı tıbbi yöntemler yardımı ile uygulanabilen tedavi çeşitlerinden her biridir. Göğüs dikleştirme estetiğinde yararlanılan yöntem cerrahi yöntem ise bu tedavi yönteminin tıp dilindeki adı “mastopeksi yöntemi” dir. Sarkma görülen memelerde dikleşme hedeflenerek yürütülen operasyonlardan her biri meme dikleştirme operasyonları sınıfında yer alır.

Göğüs bölgesine estetik uygulatan bireylerden pek çoğunun ortak şikâyeti göğüsler de meydana gelen sarkmalardır. Göğüs sarkmalarının sebepleri ise yer çekimi ve yaşlanmanın yanı sıra hızlı kilo alış verişlerinde de yaşanır. Hatta hamilelik ve emzirme faktörleri ile de göğüsler de sarkmalar meydana gelir ve göğüs dikleştirme operasyonlarına başvurulur.

Göğüs dikleştirme estetiği ameliyat ile uygulanıyorsa hastaların ve tedaviyi yapacak cerrahın ameliyat öncesi birtakım kurallara tabi kalması zorunludur. Öncelikle hastalar ameliyat olma kararı almadan önce evde kendi muayenelerini yapmalıdırlar. Meme uçlarına ya da katlantı çizgilerine bakarak dikleştirme operasyonuna ihtiyaç olup olmadığı kontrol edilmelidir. Ayrıca bilinmelidir ki göğüs dikleştirme estetiklerinin genel amacı göğüsleri toplamak ve daha diri bir hale sokarak seksilik kazandırmaktır.

Göğüsler de toparlayıcı bir müdahale ile gerçekleşen göğüs dikleştirme estetikleri, estetik olmadan önce iyi bir hekim araştırması yapmalıdırlar. Muayene aşamasında ise hekimlere hayal edilen göğüsleri ve gerçekte olan göğüs yapısını doğru aktarmak gerekir. Ciddi hastalıklara bağlı ilaç kullananların mutlaka estetik operasyonlar öncesinde doktora bu ilaç isimlerini vermeleri şarttır. Meme dikleştirme estetiği olmadan önce yine hastalar sigara ya da alkol gibi zararı kullanımlardan uzak durmalıdırlar.

Göğüs Dikleştirme Estetiği

Gereken tetkikler sağlandığında ise hastaya uygun estetik süreci belirlenmelidir. Göğüs dikleştirme operasyonları uygulanırken eğer ameliyatlı yöntemlerden faydalanılıyor ise mutlaka genel anestezi uygulaması yapılır. Ameliyatsız göğüs dikleştirme operasyonlarında ise botoks ya da dolgu yöntemlerinden yararlanılabilir. Göğüs dikleştirme estetiği özellikle kadınlar da özgüven artırıcı bir etkiye sahiptir ve hastaya uygunluğu test edilerek yapılmalıdır.

.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here