Göğüs yapısı kadınlarda sonradan büyüme gösteren hayati organlardan biridir. Ergenlik döneminde büyüme gösteren göğüslerin bazen aşırı büyümesi gibi küçük kalması da psikolojik ve ciddi bir sorun olabilir. Kilo ile orantısız boyutlar da olan küçük göğüslere yönelik çeşitli metotlarla estetik yöntemleri uygulanabilir. Göğüs büyütme estetiği bu yöntemlerden en sık uygulananıdır.

Göğüs büyütme estetiği için hyalüronik asit yöntemi ile dolgu tedavisinden faydalanılabilir bunun yanı sıra ameliyatlı göğüs büyütme operasyonları da mevcuttur. Ameliyatlı ya da ameliyatsız yöntemleri birbirinden ayıran etmen tercih edilen estetik tedavisinin kalıcı ya da geçici olduğudur. Dolgu ve ameliyat dışında botoks tedavisi de göğüslere uygulanan estetik çeşitlerinden biridir.

Göğüs büyütme estetiği, uygulanmadan önce mutlaka iyi bir plastik cerrahtan ya da estetik cerrahtan yardım almak gerekir. Kadınların göğüs boyutlarını meydana getiren etmenlerin başında genler yer alır. Kadınlardaki dış görünümün belirlenmesi için omuzlar ve basenlere dengeleyici bir göğüs boyutuna sahip olmak gerekir. Göğüsler de en büyük işlev kadınsılığı yansıtmaktır. Bu nedenle güzelliğin perspektifi vücutla orantılı olmalıdır. Bazı kadınlarda göğüs yapısı gereğinden küçük boyutlarda olabilir.

Estetik dünyasının teknoloji ile bütünleşmesi sonucu gelen yenilikler aracılığı ile küçük göğüslü olmak bir kader değildir. Göğüs büyütme estetiklerinde cerrahi yöntemlerin yanı sıra aquafilling ve hormon ile estetik göğüs büyütme tedavilerinden yararlanılabilir. Enjeksiyon yöntemi ile yapılan aquafilling estetiği dolgusu göğüslere katyonlarla aktarılır.

Aquafilling Göğüs Dolgusunun Kalıcılık Süresi

Aquafilling dolgusu 6 ay ya da 12 ay arasında vücut aracılığı ile yok olmaktadır. Önemli olan konu ise enjeksiyon için kullanılan maddenin özelliğidir. Diğer estetik göğüs büyütme yöntemi ise hormon tedavisi aracılığı ile göğüs büyütmedir. Bu uygulama gerçekleşmeden önce mutlaka bireylerin hormon testi yapmaları gerekir. Bu nedenle hormonların kontrolü ile tedavi sağlanır.

Göğüs büyütme estetiği yapılacak kliniğin teknik yeterliliği de çok önemlidir. Uygulama yapılırken ortamın çok hiyenik bir ortam olmasına özen gösterilmeli ve uygulamayı yapacak personelin mutlaka tıbbi bilgiye ve alanında uzmanlık almış hekim diplomasına sahip olması şarttır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here