Cinsel aktiviteler ve doğum sonrasında vajinada pubik bölge değişiklikleri görülür. Bu değişiklikler yaşın ilerlemesi ile birlikte de ortaya çıkabilen değişikliklerdir. En çok tercih edilen estetik uygulamalardan biri genital bölge estetiğidir.

Genital bölge estetiği vajinanın dış dudaklarına, iç dudaklarına ve vajina daraltma için tercih edilebilir ayrıca dış dudaklar da oluşan sarkıklarda da vajinsl bölge estetiğinden yararlanılırken iç dudaklarda oluşan sarkıklarda, iç dudaklardaki büyüklüklerin düzeltilmesinde daha diri ve genç bir görünüm kazanma amacı ile yağ enjeksiyonu yapılarak vajinal estetik uygulamaları gerçekleştirilir.

Genetik bölge estetiği operasyonları vajina duvarlarındaki kasların ve iç örtünün gevşeklik oluşturduğu bireyler de ve diriliğini yitirmiş ve bollaşmış vajinaya sahip olanlar da genetik bölge estetiği yapılır. Genital bölge estetiği uygulamalarından uygulamaya manisi olmayan her birey yararlanabilir.

Genital bölge estetiği eğer ameliyatlı bir yöntem tercih edilerek yapılacak ise bu ameliyat kesinlikle genel anestezi yöntemleri vasıtası ile sağlanır. Bazı durumlarda vajinal bölge estetiğini uygularken eş zamanlı olarak karında germe operasyonları ve liposuction gibi çeşitli estetik yöntemleri de bir arada gerçekleştirilebilir. Genital bölge estetiği ameliyatında kas doku da artma sağlanması hedeflenir ve vajina da iç ya da dış duvarların daraltılması sağlanır.

Genital bölge estetiğinden sonra vajinaya bir tampon takılır. 24 saatlik süre içinde bu tampon çıkarılır. Ameliyat uygulamalarından sonra genital bölgenin hijyenine özellikle dikkat etmek gerekir. Cinsel aktivitelerden 15 gün kadar uzak durmak gerekmektedir. Bu ameliyat sonrasında hastalar hastanede yatma gereği duymazlar. Ameliyat sonrasında hastalar genel de ağrı hissetmezler ve ameliyat sonrası hastalar 2. günde gündelik aktivitelerine geri dönebilirler.

Genital bölge estetiğinde genel ilgi alanı iç ve dış dudaklar için geçerlidir. Sarkmış genital bölgeler biçimsiz bir görünüme neden olurken utanma duygusu da bu bireyler de hasıl olabilir. Bu gibi sorunlar yüzünden cinsel eksiklikler ve cinsel fonksiyonlar ortaya çıkar.

Dış dudaklarda ve iç dudaklarda gerçekleşen estetik uygulamalarında genellikle uzun müdahaleye ve süreçlere ihtiyaç duyulmaz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here