Yüz gerdirme, cildi yaşlanmaya karşı koruyan, yüz üzerinde oluşan kırışıklıkları yok etme tedavisinde kullanılan estetik yöntemlerin genel adıdır. Yüz gerdirme tedavisi iki başlık altında incelenmektedir; ameliyatlı yüz gerdirme tedavisi ve cerrahi işleme gerek duymaksızın uygulanan yüz gerdirme tedavisidir.

Ameliyatlı yüz gerdirme tedavisi ameliyathane ortamında gerçekleştirilen, estetik uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen operasyonlardandır. 2 – 2 buçuk saat kadar süren ameliyatlı yüz gerdirme operasyonu öncesi hastaya genel anestezi verilerek uyutulması sağlanır. Ameliyat sonrası hasta hemen taburcu olabildiği gibi, yaşa bağlı olarak hasta hane de kalma süresinde uzatmalar yaşanabilmektedir. Dikiş izleri mutlaka kalmaktadır çünkü yüz bölgesi çok hassas olduğu için bu izlerin önüne ameliyatlı yüz germe tedavisinde geçebilmek ne yazık ki mümkün değildir.

Ameliyatsız Yüz Gerdirme Kimler için Uygundur ?

Ameliyatsız yüz germe tedavileri ise vakti değerli olan hastalar için uygun olan metotlardır. Ameliyatsız yüz germe operasyonları arasına sayılabilecek öncelikli tedavi çeşitleri arasında, örümcek ağı estetiği yöntemi gelmektedir. Örümcek ağı estetiği; kişiye özel iğneler sayesinde, cilt altına polisakkarrit içerikli ipliklerin işlenmesi ile kolajjen oluşumu tetiklenir ve ciltte yenilenme sağlanır.

Prp Tedavisi ile Yüz Gerdirme

PRP tedavisi de yüz gerdirme tedavileri arasında yer alır. Prp kişinin kendi kanı ile tedavi edilmesi yönteminden oluşur. Kişiden alınan kan, yüksek ısı da özel tıbbi araçlarla döndürülerek kişiye tekrar enjekte edilir.

Hyalüronik Asit ile Yüz Gerdirme

Hyalüronik asit de yüz gerdirme tedavileri arasında kullanılmaktadır. Kişinin yüzüne dolgu yöntemi olarak enjekte edilir, ciltte kolajjen oluşumunu tetikler ve içerdiği proteinler sayesinde ciltte hiçbir yan etkiye sahip değildir.

Tıbbi yöntemler dışında evde de uygulanabilecek kürlerle yüz gerdirme sağlanabilmektedir. Bitkisel kürler yardımı ile cilt kısa süre de olsa gerginleşir ve daha genç bir görünüm sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here