Estetik operasyonlar da yapılan hatalardan dolayı yapılacak olan ikinci ameliyatlar oldukça risklidir. Estetik ameliyatlar sonunda güzelleşmek uğruna çok ciddi acı çeken ve hayal kırıklığı yaşayan kişilerin sayısı oldukça fazladır. Hatalı yapılan estetik ameliyatlar hastanın psikolojisini olumsuz etkilediği gibi sağlığında da ciddi hasarlar açmakta.

Hatalı yapılan estetik operasyonlardan bahsedecek olursak;

Hatalı burun estetiği

Burun estetik ameliyatlarında en çok yapılan hata doğal olmayan, yüze uyumsuz ve yüze bakıldığın da ameliyat olduğu çok açık belli olan burunlardır. Yapılan estetik ameliyatlar uzman bir hekim tarafından değil de başka hekimler tarafından yapılması maalesef bu olayı kaçınılmaz kılıyor. Bazı doktorların burunda hava yolunu açarken çok fazla kemik alması ve açıkta kalan kemikleri yaklaştırmadan operasyonu bitirmesi operasyondan bir süre sonra hastanın ciddi problemler yaşamasına neden oluyor.

Hatalı göğüs estetiği

Buradaki en büyük sorun hasta ile doktor arasında yaşanmaktadır. Göğüs ölçüsüne tam olarak karar verilmeden hastanın operasyona girmesi, operasyon sonrası hastanın yeni ölçüye alışamaması ve taşıyamamasına sebep oluyor. Burada da diğer operasyonlarda olduğu gibi ortaya çıkan en büyük sorun doğal olmayan görüntülerin ortaya çıkması. Olduğundan fazla büyük olan protezler hem doğal görüntü sağlamıyor hem de zorlandığı için komplikasyonlara sebep oluyor. İki göğüz arasında ki eşitsizlikte yapılan başlıca hatalardandır.

Dudak dolgunlaştırma estetiği

Bu estetikte yapılan başlıca hatalar; çok fazla şiş olan görüntüler, yüze uygun olmayan dolgu maddelerinin hem görüntü hem de sağlık açısından yaratığı komplikasyonlardır.

Hatalı liposuction

Bu estetik operasyonda yapılan en büyük hata hastayı zayıflatmak için vücuttan çekilen yağın olduğundan fazla çekilmesidir. Liposuction operasyonunda ki asıl amaç vücutta ki fazlalıklar nedeni ile vücutta oluşan görüntü bozukluğunu şekle sokmaktır. Vücuttan çekilen fazla yağ hem hastanın sağlığı açısından ciddi sorunlar yaşamasına sebep olur hem de şekil bozukluklarına neden olur.

İnsan derisinde belirli miktarda çekilme özelliği vardır. Eğer ki bu miktarın üzerine çıkılırsa deride çukur ve sarkıklıklar meydana gelir. Yapılan diğer büyük hata, ameliyat esnasında yapılan yanlışlık hastanın damarlarında pıhtı oluşarak karaciğerde problem yaşamasına neden olur. Yaşı fazla ilerlemiş olan hastalarda diz kapağı üzerinden alınan yağ oranı doğru alınmazsa deri dizin üzerine sarkabilir ve ciddi yanıklara sebep olabilir.

Doğru cerrah tercihi yapmak ve cerrah ile doğru iletişim kurmak geçirebileceğiniz en sağlıklı estetik operasyonunu sağlayacaktır. Unutmamak gerekir ki estetik ameliyat yaptırmak istediğiniz estetik cerrah kadar ameliyatın uygulanacağı hastanede önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here