İnsanlar daima güzel ve genç görünmek ister. Buna sahip olabilmek içinde çeşitli yollara başvurmaktadır. Bunların başında kozmetik ürün kullanımı gelirken onu estetik cerrahi operasyonlar takip etmektedir. Özelikle zamanla yaşlanan cilt eski güzelliğini, parlak görünümünü kaybeder.

Estetik Cerrahi Operasyonu Bizlere Neler Sunar ?

Gençlik güzelliğine geri dönmek ve daha genç görünmek isteyenler ise kozmetik ürünlerin yetersiz kaldığı yerlerde estetik operasyonları tercih etmektedir. Elimiz de tüm diğer organlarımız ve yüzümüz gibi yaşlanmaktadır. Ellerimizde ki başlıca yaşlılık belirtileri deri altı dokunun incelmesi ve el üzerinde ki damarların daha görünür bir hale gelmesidir. Bir diğer önemli değişiklik ise el derimizde ki renk değişimi ile birlikte ten rengimize göre daha koyu, çil benzeri hatta daha büyük beneklerin oluşmasıdır.

İşte yukarıda sıralanan gibi problemler görüldüğü zaman insanlar bu olumsuz görüntülerden kurtulmak için el cerrahisini tercih etmektedirler. El cerrahisi plastik cerrahi ve ortopedi konusunda eğitim almış el cerrahisi konusunda uzmanlaşmış cerrahlar tarafından gerçekleştirilir.

Estetik El Cerrahisine Alternatif Bir Yöntem Var Mı ?

El estetiği için yapılabilecek en faydalı ve kolay uygulamalardan birisi dolgu uygulamasıdır. Dolgu işlemi ya dışarıdan hyaluronik asit gibi bazı hazır dolgu maddeleri kullanılarak ya da hasta operasyondan korkmuyorsa kendi vücudundaki yağlar alınarak ve yine kendi ellerine dolgu maddesi olarak kullanılarak yapılır. En güzel yöntem de budur dolgu maddesi insanın kendi yağı olduğu için hem doğal hem de vücuda uyum sağlaması daha kolaydır. Böylece oluşabilecek olan alerjik durumlarda ortadan kalkmış olur. Ayrıca daha uzun süre dolgu etkisi ve neredeyse kalıcı gençlik vadetmektedir. Kullanılan dokunun canlı olmasından dolayı onarıma da katkı sağlamaktadır.

Bu uygulama sonunda kuru ve damarları belirginleşmiş bir el görüntüsünden kurtulabiliriz. Eldeki lekelerin tedavisi için ise çeşitli lazer ve ışık kaynakları ise lekelerin görünümünü tamamen ortadan kaldırmasa bile azaltmak için iyi bir yöntemdir. Kimyasal soyma dediğimiz peeling yöntemi de lekeler için tercih edilebilir. Yukarıda söylediğimiz yağ naklide lekelerin görünümünde azalmaya sebep olur. Fakat şunu unutmamak gereklidir ki lekelerin çoğu güneş ışınlarının etkisi ve yaşlanmayla birlikte ortaya çıktığı için bu yöntemler geçicidir lekelerin zamanla geri gelmesi kaçınılamazdır.

El derisinde ki kırışıklığı gidermek için ise yüz germe ameliyatında olduğu gibi el derisi germe operasyonları tercih edilmektedir. Bu uygulama da ise ele bileğe yakın bir gölgeden yapılan kesi ile el derisi gerginleştirilerek kırışıklıklar yok edilir. Sadece güzel görünmenin dışında bazı iş kazaları ve trafik kazaları gibi durumlarda da kopan ya da deforme olan el, parmak, bilek içinde estetik el cerrahisinden faydalanılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here