Ciltte oluşan kırışıklık, sarkma veya bazı izleri gidermek için, cildin alt tabakasına yerleştirilen yarı kalıcı veya tam kalıcı olan maddelerdir.

Biz insanlarda maalesef yıllar ilerledikçe yağ tabakasına, kollajen life ve elastik life bağlı olarak ciltte kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelmektedir. Özellikle yüz bölgesinde daha çok meydana gelen sarkmalar ve kırışıklıklar göz, ağız, çene, burun ve alın kısmında daha çok görülmektedir.

Estetik Dolgu Sıklıkla Hangi Bölgelere Uygulanır ?

Yüzün alt ve üst tarafında oluşan sarkmalar ve kırışıklıklara dolgu enjeksiyonu uygulanırken bu uygulama başarı ile sonuçlanır. Aynı zamanda dolgu enjeksiyonu, ciltte oluşan yanık izleri, yara izleri ve akne izlerinde de başarı ile sonuç vermektedir.

Estetik dolgu maddesi, ince bir iğne ile sorunlu olan bölgeye enjekte edilir. Bu madde özellikle kırışıklıkların alt tabakasını doldurarak kırışıklıkların düzelmesini sağlar. Yüzde oluşan sarkmalarda ise yüze fazla hacim vererek oluşan sarkmayı giderir. Estetik dolgu cilde uygulandıktan uzun bir süre sonra, cildin alt tabakasında eridiği için eriyen bölge eski haline göre daha iyi görünür.

Peki, Estetik Dolgu Kimlere Yapılır?

Sağlık problemi olmayan ve 18 yaşını dolduran herkese uygulanabilir. Fakat küçük yaşlarda karşılaşılan herhangi bir sorunda, kontrol altında uzman hekim tarafınca da estetik dolgu yapılabilir.

Estetik Dolgu Kimlere Uygulanmaz?

Hamile ve emziren bayanlarda, ciltte ağır enfeksiyon ve iltihap olan durumlar da, herhangi bir alerjisi olan kişilerde estetik dolgu yapılamaz. Estetik dolguda en güvenilir olan maddeler: Hyalünorik ve Calsiyum, dünyanın her bir tarafında bütün estetik uzmanlarının kullandığı en güvenilir estetik dolgu maddeleridir. Bu maddeler özellikle yüzde bütün sarkmaları gideren estetik dolgu maddesidir. Kullanılan bu maddelerle kişinin yaşı ortalama 10 ila 15 yaş arası geriye alınabilecek kadar garantilidir. Ayrıca hylunorik asit, dudaklara istenilen dolgunluğu verirken ağız çevresindeki kırışıklıklarda da etkisini göstermektedir. Estetik dolgu uygulanmasında öncelikle anestezik krem uygulandığı için herhangi bir acı hissedilmez.

Vücutta hangi bölgeler dolgu enjeksiyonu ile tedavi edilir?

1- Yüz bölgesinde ki sarkmalarda,

2- Agız kenarından çeneye doğru giden sarkma çizgisinde,

3-  Kaşa şekil vermede,

4-  Burun kaldırmada,

5-  Akne veya yara izlerinin giderilmesin de,

6-  Çene hattını düzeltme de,

7-  Dudağa dolgunluk verme de dolgu enjeksiyonu rahatlıkla uygulanabilir.

Estetik dolgu yapıldıktan hemen sonra yüzdeki değişiklikler gözle görülebilir. Estetik dolgunun kalıcık süresi kişiden kişiye değişir. Ama genellikle kalıcılık süresi 6 ila 18 ay arasındadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here