Günümüz de kadın ve erkekler dış görünüşe çok önem verdikleri için artık hiç tereddüt etmeden estetik ameliyat olabiliyor. İlerleyen cerrahi yöntemler ile en az iz yapan estetik cerrahi girişimleri yapılabiliyor.

Estetik Cerrahi de Önemli Noktalar

Estetik cerrahi de önemli olan iki konudan birincisi anatomik olarak düzenleme yapmak, ikincisi ise herhangi bir işlev kaybı var ise bunu gidermektir. Örneğin, burun operasyonu yapılırken aynı zaman da nefes alıp verme işlevi de devam eder. Tıpta ameliyat yapılan her bölgede mutlaka dikiş izi kalır. Ama estetik cerrahi ile artık bu diliş izini en aza indirmek hatta çoğu zaman hiç iz kalmaması sağlamak mümkün.

Ameliyat Sonrası Günlük Hayata Dönüş

Zamanın sunmuş olduğu bazı şartlardan dolayı bayanlar çalışmak zorunda kaldıkları için ameliyattan kısa bir süre sonra normal hayatlarına devam etmek istiyorlar. Bu durumda dikiş izi kalmadan yapılan operasyonlar dolgu operasyonlarıdır. Bu operasyon da iz kalmamasın da ki sebep estetik ya da doğal maddeler vücuda enjekte ediliyor.

Kişide yaralanma söz konusu ise (yaralanma ameliyat veya travmayla olabilir) iz muhakkak kalacaktır. Ama estetik cerrahi ile bu izi en aza indirmenin yöntemi üzerine baskı uygulamak, silikon jel malzemeleri kullanmak veya güneşten korumaktır. Kullanılan silikon jel malzeme yağ dokusu oluşumunu azalttığı için iz kalma özelliğini en aza indiriyor.

Silikon Jel Malzemenin Sağladıkları

Silikon jelin içerisin de aynı zaman da yaraların iyileşmesini sağlayan bazı maddeler de bulunmaktadır. Geçirmiş olduğunuz ameliyat sonrası dikişlerin iyi olması o bölgede kabuklanma, pembe bir görüntü ile belli olmaz. Aslın da yapılan estetik cerrahi ile derin ve ağır olmayan dikiş ileri soyma işlemi ile de ortadan kaldırılabiliyor. Bu da oldukça başarılı bir yöntemdir. Cildin yenilenmesi ve görüntü bozukluğunun ortadan kaldırılması sağlanıyor. Hastalarımızın birçoğu bu dikiş izlerinden rahatsız olup ve sabırsız olup birçok bitkisel ürünlere başvuruyorlar. Bazı yağ ve kremler kullanıyorlar. Kesinlikle doktorunuzun haberi olmadan böyle bir şey yapmayınız.

Jelin içerisinde aynı zaman da yaraların iyileşmesini sağlayan bazı maddeler de bulunmaktadır. Geçirmiş olduğunuz ameliyat sonrası dikişlerin iyi olması o bölgede kabuklanma, pembe bir görüntü ile belli olmaz. Aslın da yapılan estetik cerrahi ile derin ve ağır olmayan dikiş ileri soyma işlemi ile de ortadan kaldırılabiliyor. Bu da oldukça başarılı bir yöntemdir. Cildin yenilenmesi ve görüntü bozukluğunun ortadan kaldırılması sağlanıyor. Hastalarımızın birçoğu bu dikiş izlerinden rahatsız olup ve sabırsız olup birçok bitkisel ürünlere başvuruyorlar. Bazı yağ ve kremler kullanıyorlar. Kesinlikle doktorunuzun haberi olmadan böyle bir şey yapmayınız.

Asla unutmamalıyız ki estetik cerrahi ile dahi kişinin yaşamış olduğu travmaya karşı bazen dikiş izi olmaksızın bazen de çok az da olsa dikiş izi kalmakta.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here