Teknolojinin hızlı gelişimi her alanda etkisini göstermektedir. Bu etkileşimden payını alan alanlardan bir tanesi de tıp dünyasıdır. Teknolojik gelişmeler tıp dünyasının hızlı ilerlemeler kaydetmesini sağlamıştır. Gelişen teknoloji sayesinde milimetrik ameliyatlar dahi çok daha basit bir hale gelmiş, ameliyat verimliliği günden güne artmıştır. Bundan 20 yıl öncesine kadar çok büyük bir problem olan, oldukça meşakkatli bir operasyon olan burun estetiği de son derece kolay hale gelmiştir.

Burun, insan vücudunun yüz kısmında yer alan nefes alma, koku alma gibi hayati öneme sahip fonksiyonları yerine getiren önemli bir duyu organıdır. Bazen doğuştan bazen de sonradan burun yapısında bazı bozukluklar meydana gelebilmektedir. Özellikle kaza, çarpma ve düşme gibi sebeplerden ötürü sonradan meydana gelebilen ciddi yapısal bozukluklar ve kalıtsal bozukluklar kişiye hayatı zehir edebilmektedir. Özellikle nefes alma sorunu nedeniyle insan sağlığını ciddi manada bozukluğa ve sekteye uğratabilmektedir. Neyse ki tüm bu sorunların giderilebilmesi için yaygın şekilde, son derece basit ve hayatı düzene sokmamızı sağlayacak estetik operasyonlar yapılabilmektedir.

Günümüzde burun estetiği ameliyatları daha iyi imkan ve teknolojiler çerçevesinde çok kısa sürelerde gerçekleştirilmektedir. Sürenin kısalığı sadece ameliyatla sınırlı değildir. Ameliyat sonrasında iyileşme süresi de 2-3 gün aralın kadar düşmektedir. Tabiî ki bu süre operasyonun boyutuna göre değişebilmektedir. Günümüzde burun estetiği ameliyatlarında hasta birkaç gün içerisinde kendine gelmektedir. 7-8 gün içerisinde ise normal yaşam temposuna dönüş sağlayabilmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatlarının Fiyatı Ne Kadardır? Ücretsiz Burun Estetiği Yaptırılır Mı?

Birbirinden farklı burun bölgelerinde ve farklı boyutlarda burun estetiği ameliyatları yapıldığı için, burun estetiği ameliyatları için tek bir fiyat vermek söz konusu değildir. Başlıca birkaç operasyonun fiyatını verecek olursak; burunda yapılacak minik değişiklerin fiyatı asgari 500 tl ile 1000 tl’den başlamaktadır. Sıkça yaptırılan kemer yok etme ameliyatları ise 1500 tl ile 4000 tl arasında değişmektedir. Şekil bozukluğu ile nefes alma sorunlarının olduğu burunlar için yapılan operasyonlar ise 2000 tl ile 5000 tl arasında değişebilmektedir. Horlamayı ortadan kaldırmak amacıyla yapılan operasyonların maliyeti ise 1000 tl ile 3000 tl arasında olmaktadır. Son fiyat örneğini burun küçültme operasyonları için verelim. Burun küçültme ameliyatlarının maliyeti 3000 tl’den başlayıp 10000 tl’ye kadar çıkabilmektedir.

SGK Estetik Burun Ameliyatı Masraflarını Karşılıyor Mu ?

Kaza, kırılma ve buna benzer durumlardaki operasyonları ve burun içi operasyonlarının masraflarını sosyal sigortalar kurumu karşılamaktadır. Kendi isteğimiz ve estetik amaçlı yaptırdığımız estetik ameliyatları sosyal sigortalar kurumu karşılamamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here