Dudak yapısının bazen belirsiz bazen ise ince bir görünümde olmasının sebebi tamamen genetiktir. Yaş ilerleme kaydettiğinde bazen dudak dokusunda incelmeler görülebilir. Kırışıklıklar sebebi ile dudaklar dolgunluğunu ve diriğini de kaybetmeye yüz tutabilir bu nedenle dudak estetiği yöntemlerine başvurulur.

Dudak estetiği metotlarında, dudak yapısının doğallığının korunması en öncelikli hedeftir. Kalınlaştırma ile dudaklar daha belirgin hale getirilir ve kırışıklıklar azaltılır. Dudaklar da dolgunlaştırma işlemi de yapılmış olur. Dudak estetiği yöntemlerinde farklı yöntemlere başvurulur. Dudak estetiği yöntemleri cerrahi operasyonlardan ve cerrahi olmayan yöntemlerden oluşur.

Dudak Estetiğinde Uygulanacak Yöntem Nasıl Belirlenir ?

Dudak estetiğinde metot belirlenirken bireylerin kişisel durumları ve tercihleri göz önüne alınır. Dudak estetiği uygulanırken bireylerin yüzünde de estetik bir görünüm sağlanmaktadır. Dudak estetiği tedavisinde cerrahi olmayan yöntemlerde genel de dolgu maddesinden yararlanılır. Dudak estetiği için kullanılan dolgunun madde içeriği ise genel olarak hyalüronik asit gibi maddelerdendir.

Dudakların cerrahi müdahaleye ihtiyaç duymadan estetik bir görünüm kazanması hedeflenir. Bu sebepten dolayı dudak estetiği estetik dallarında en çok uygulanan alandır. Dolgu maddesi için hastanın kendi yağ dokusunun yapısından yardım almak mümkündür.

Cerrahi olmayan yöntemlerin yanı sıra dudak estetiği için cerrahi yöntemlerden de faydalanılır. Vücudun uygun bir bölümünden alınan dokunun dudağa insiz yon yöntemi ile aktarılması cerrahi dudak estetiğinin temelini oluşturur.

Cerrahi yöntemlerle uygulanan dudak estetiği diğer yöntemlere göre daha kalıcı sonuç sağlayan bir yöntemdir. Dudak estetiğin de cerrahi yönteme başvurulduğunda mutlaka lokal anestezik bir uygulama söz konusu olur. Bazen dudak küçültme amaçları ile de dudak estetiğine başvurulur. İri dudaklar ağız yapısından uygulanan bir kesi ile eliptik bir parçanın çıkarılması sonucu küçültülür.

Dudak Estetiğinde Kullanılan Malzemeler

Dudak estetiği için kullanılan malzemeler arasında yapay maddeler de yer alır. Kesi gerekmeksizin enjeksiyon yöntemleri sayesinde hyalüronik asit yardımı ile gerçekleştirilir. Hyalüronik asitin bu denli çok tercih edilmesinde ki temel sebep ise vücut için en güvenli madde hyalüronik asit maddesidir.

Hyalüronik asit içeriği ile dudak estetiği yapılacağı zaman iki farklı amaca hitap eder. BU amaçlardan biri dudak hatları etrafında belirginleşmeyi sağlamaktır. Diğer yöntem ise dudaklar da dolgunlaşmayı hedefler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here