Güzellik algısı denilince akla ilk başta dolgun dudaklar gelmektedir. Tarihlerden bu güne kadar hep dolgun ve diri dudaklara sahip kadınlar çekici ve dişiliğin sembolü olarak nitelendirilmişlerdir.

Kozmetik ürünler arasında en çok piyasaya sunulanlar şüphesiz ki dudak bakım ürünleri, rujlar, parlatıcılardır. Bunların yanı sıra kozmetik piyasasının dışında dolgun dudaklara sahip olma talebi tıp ve estetik dünyasında arz konusudur. Zira pek çok ince ve cansız dudaklara sahip kadın diri ve canlı dudaklara sahip olmak istemektedir. Bunların başında Botox ve dolgu yöntemi akla gelmektedir.

Uygun bir estetik cerrahından yardım alınarak istenen ve hayal edilen dudaklara kavuşmak mümkündür. Estetik cerrahının hasta dan beklentisi, hayal üstü operasyon talebine girmemektir, zira her organizma farklı cilt ve doku yapısına sahiptir. Örneğin bazı ciltler bazı ürünlere karşı alerjik reaksiyon gösterebileceğinden uygun bir estetik cerrahi ile ön görüşme yapılması en sağlıklı karar olacaktır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır ?

Dolgu yaptırmak isteyen bir hasta, yapılan ön muayene sonrası uygun kontrollerde geçtikten sonra cildin ihtiyacı olan hyalüronik asit dudaklar üzerine iğneler yardımı ile enjekte edilerek cilt üzerinde elastiklik kazandırır. Geçici yan etkiler olarak şişme ya da kısa süreli yanma hissi oluşabilmektedir ve bu operasyon ortalama olarak 30 dakika kadar kısa sürmektedir.

Dolgu yöntemi dışında, Botox tedavisi ile de dudaklar hayal edilen güzelliğe ulaşabilir. Botox tedavisi ameliyatlı ve ameliyatsız seçenekleri bulunan bir uygulamadır. Ameliyatlı Botox dan daha çok ameliyatsız olanı tercih edilmektedir bunun sebebi ise, ameliyatlı Botox tedavisi cerrahi müdahale anlamı taşır ve dudaklar üzerine kalıcı ameliyat izi kalabilmektedir bu sebeple iğne den enjekte edilerek yapılan Botox yöntemi çok daha kullanılır bir tedavi şeklidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here