Özellikle bayanlar dudakları dolgunlaştırmak ve büyütmek için kozmetik ürünlere başvururlar. Özellikle bazı bayanlar dudak büyüten rujları tercih ederler. Fakat bu ürünler kimyasal içerdikleri için sağlık açısından oldukça zararlıdır ve kalıcı sonuç vermezler. Eğer dudak büyütmek isterseniz ve kalıcı olmasını dilerseniz estetik çözümler ve dudak dolgusu yaptırmalısınız.

Dudak dolgunlaştırmak için bazı bazı doğal yöntemler vardır. Dudaklarınızın dolgunlaşması için dudak egzersizleri yapabilirsiniz. Dudak çevresindeki kaslar için dolaşımın hızlı olması gerekir. Dudak egzersizleri dudağınızın dolgun olmasını sağlarken cildinizde kolajen üretimini artırır.

Dudak Büyüten Egzersizler

Dudak büyüten hareketlerden birisi gülümseme hareketidir. Ağız kapalı iken yapılan gülümseme hareketi 5 saniye yapılır ve uygulama 10 kez tekrarlanır. Daha etkili sonuç için ilerleyen zamanlarda bu egzersiz günde 3 defa yapılır.  Eğer gülümseme egzersizi düzenli olarak yapılırsa birkaç ay içerisinde sonuç alınabilir. Dudak egzersizlerinden diğeri ise dudaklara basınç uygulamaktır. Dudaklar sıkıca kapatılır ve 5 saniye bekletilir. Ardından dudaklar o harfi yapılarak açılır ve bu sekilde 10 saniye durulur. Bu hareket 10 kez tekrarlanır.

Dudaklara düzenli olarak masaj yapılması da dudak büyümesinde oldukça etkili yöntemdir.

Zeytinyağı ile Dudak Büyütmek

Zeytinyağı dudaklara sürülerek baskı uygulanır ve parmak uçları ile bastırılır. Düzenli yapıldığında çabuk sonuç verir ve dudaklarınızın dolgunlaştığını görürsünüz. Zeytinyağının yanı sıra nane yağı, tarçın yağı da dudak dolgunlaşmasında kullanılan yağlardır. Dudak büyütmede diğer bir yöntem buhar masajıdır. Bir su bardağı suyu kaynatıp içerisine 4 ya da 5 damla limon sıkarak bardağı dudaklarınıza yaklaştırın ve buharın dudaklarınıza gelmesini sağlayın. Dudaklarınız nemlendikten sonra dudaklarınızı aşağı doğru çekin.

Dudak dolgunlaştırmada en etkili son yöntem ise bal ile uygulanan yöntemdir. Bal hem dudaklardaki ölü deriyi temizler hem de  kısa zamanda dudağınızın dolgunlaşmasını sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here