Güzellik ve güzel görünmek ilk çağlardan bu yana insanlar için özelliklede kadınlar için çok önemli olmuştur. İstenilen güzelliğe sahip olabilmek için çeşitli malzemeler ve çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Son yıllarda daha güzel görünmek için kullanılan tekniklerden biride sıkça tercih edilen dermapen yöntemidir.

Dermapen bir cilt yenileme tekniğidir. Bu yöntem çok küçük mikro iğneler kullanılarak cildin üst tabakası epidermimse zarar vermeden cildi derinlemesine yenilemeyi ve iyileştirmeyi hedeflemektedir. Bu bir cerrahi yöntem değildir.

Kullanılan mikro iğnelerle beyne vücutta yara varmış sinyali vererek kollajen ve elastin üretimi sağlanarak ciltte gençleşme ve iyileşmenin hedeflendiği bir tekniktir. Bu yöntemle cildinizi 10 yıl hatta 20 yıla kadar gençleştirmek zamanın olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak mümkündür. Cilde uygulanan hyaluronik asit iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Ayrıca bu yöntemle uygulana bilecek terapi yöntemleri de daha iyi sonuç alınmasına yardımcı olacaktır.

Dermapen Uygulamasının Kullanılabileceği Alanları Şöyle Sıralayabiliriz?

  • Cildin yenilenmesi ve gençleştirilmesi için,
  • Oluşmuş ince çizgilerin ortadan kaldırılması için,
  • Derin kırışıklıkların görüntüsünün azaltılması amaçlı,
  • Güneşin hasar verdiği derinin tedavi edilmesi için,
  • Göz çevresinde oluşan morluk ve torbalanmaların ortadan kaldırılması tedavisinde,
  • Kazayağı görünümlü kırışıklıkların, boyun ve dekolte bölgelerindeki hafif kırışmaların giderilmesinde,
  • Sivilce izlerinin silinmesi ve ciltte oluşsan lekelerin tedavisinde,
  • El derisinde meydana gelen yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılmasında,
  • Saç dökülmelerinin önlenmesi ve saç güçlendirilmesi tedavilerinde kullanıla bilen bir yöntemdir.

Uygulama yapılmadan önce kullandığınız ilaç varsa doktorunuza danışarak bırakmalı, kan sulandırıcı kullanıyorsanız bunu muhakkak kesmelisiniz. Yine uygulamadan önceki günlerde balık yağı ve yeşil çay tüketmemeye dikkat etmelisiniz.

Uygulama sonrasında deride oluşan pembeleşmeler, ufak kanamalar ve yanma hissi normal kabul edilmektedir. Bu belirtiler 6 saat sonra azalmakta 1-2 gün içinde tamamen ortadan kalkmaktadır. Uygulama sonrası 1-2 gün aşırı spor yapmaktan, fazla güneş ışınından, hamam ve saunadan uzak durulmalıdır. Dışarıya çıkılacaksa yüksek koruma özellikli güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Dermapen yöntemi diğer birçok yönteme göre acısız olup yan etkisi yok denecek kadar azdır. İyileşme sürecinin kısa olması günümüzde pek çok insanın bu yöntemi tercih etme sebeplerindendir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here