İlk çağlardan bu yana güzel görünmek insanlar için çok önemlidir. Özellikle kadınlar daha güzel görünebilmek için oldukça çok zaman ayırmakta ve çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Bu talebe karşılık verebilmek için kozmetik sektörün oldukça büyümüş olduğunu görmekteyiz. Yalnız kozmetik ürünleri sadece geçici etkiler göstermekte var olanı değiştirmek yerine insanın kendi vücudun da beğenmediği ya da daha güzel görünmesini istediği bölgeleri kapatarak ya da dikkati başka yönlere çekip daha güzel göstermeye çalışmaktadır.

Her zaman daha iyisini ve daha güzelini arzulayan insanoğlu için bazen kozmetik ürünleri de yetersiz kalmıştır. Bunun üzerine vücudunda kalıcı güzellik isteyen kişiler teknoloji ve bilimin ilerlemesi ve bu konuda araştırma ve geliştirme yapmaları sonucunda daha güzel görünmek uğruna bıçak altına yatmış kimisi küçük fakat kimisi ciddi ameliyatlar olan operasyonlar geçirmektedir.

Estetik Operasyonlarında Burun Estetiğinin Yeri

Günümüzde estetik operasyonlarının büyük bir kısmını burun estetiği oluşturmaktadır. Çünkü insanoğlu daima güzelleşmeye diğer insanların ilk fark ettiği yüzlerinden başlarlar. Yüzde ise ilk göze çarpan organ burundur. İnsanın burun yapısı tüm yüz hatlarının görünümünü etkilemektedir.

Gerçekten iyi yapılmış bir burun estetiği insan simasını tamamen değiştirmektedir. Tabi çok fark edilmeyen ufak dokunuşlarla estetik yaptırmakta mümkündür. Burun estetiği sayesinde insanların bakışlarının etkisi değiştirmek dahi mümkündür. Bu sayede dudak yapısı ve yüz ifadesi değişmiş gibi görünmektedir.Tüm tıbbi uygulamalarda geçerli olduğu gibi burun estetiği yaptırmadan önce iyi bir inceleme yapılmalı burun tipi, yapısı iyice analiz edilip ona göre yapılacak operasyon belirlenmelidir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün Mü ?

Günümüz de daha ameliyat yapılmadan ameliyattan sonraki halini gösteren programlar bulunmaktadır. Bu tip uygulamalardan yararlanılarak hem hasta memnuniyeti sağlanmakta hem kötü sürprizlerin de önüne geçilmektedir. 

Burun estetiği sayesinde burun da aşağıdaki değişiklikler yapılarak buruna yeni bir model verilmektedir. Bu modelleri şöyle sıralaya biliriz.

  1. Burun boyutunda ve şeklinde yapılan değişiklikler. Bu sayede büyük olan burnunuz daha küçük ya da yüzünüze göre küçük olan burnunuz dolgularla daha büyük gösterile bilen burun modelleri.
  2. Burun köprüsü genişliğinin yüze uygun hale getirilmesiyle yapılan modeller.
  3. Burun deliği boyutunda ve pozisyonun da yapılan değişiklikler.
  4. Görünür çarpma veya çöküntülerin meydana getirdiği bozuklukların giderilmesi.
  5. Büyük veya sarkık burun ucunun çıkarılması veya değiştirilerek sağlanan değişiklikler.
  6. Burun yapısında ki bozukluğun giderilmesi için yapılan değişiklikler.
  7. Genel yüz görüntüsü içinde boyut ya da denge bozukluklarını gidermek için yapılan burun modelleri.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here