Burun dolgusu, burun üzerinde oluşan eğrilikleri hafifletmek ya da burun ucunu kaldırmak gibi işlevlere sahip bir estetik dolgu çeşididir. Yüzün bir çok bölgesinde dolgu tedavisi ile gençleştirme ve ciltte gerginleşme sağlamayı başaran estetik uzmanları artık burun çevresi için de dolguyu mümkün kıldı. Burun dolgusu tedavisi ile, ameliyatsız ve dikiş izlerine gebe kalmaksızın hasta tedavi olabilmekte, hayal ettiği burun ve yüze sahip olabilmektedir.

Burun dolgusu ile nefes almak ta güçlük çeken hastalar, burun kemiği ya da kıkırdak problemi olanlar yeterli çözüm bulamasalar da burnundaki estetik görüntüden rahatsız olanlar burun dolgusu tedavisinden yararlanabilmektedir. Burun dolgusu, burun etrafına öncelikle kullanılan lokal anestezik kremler vasıtası ile uyuşturma işlemi yapılarak işleme başlanır. Daha sonra ise hyalüronik asit denilen salgılar kişiye özel iğnelerle burun çevresine enjekte edilerek tedavi tamamlanmış olur.

Burun Dolgusu Operasyonu Ne Kadar Sürmektedir ?

Burun dolgusu tedavisi yaklaşık 35 dakika sürecek bir operasyon sürecine bağlıdır ve ne yazık ki tamamen kalıcı bir tedavi yöntemi olduğunu söylemek mümkün değildir. En çok 1,5 yıl kadar sonra epitel doku hyaluronik asit denilen maddeyi parçalayarak yok eder ve tedavi tekrarlanabilir hal alır.

Burun Dolgusu Öncesi Nelere Dikkat Etmeli ?

Burun dolgusu yaptırmak isteyen hastaların öncelikle dikkat etmeleri gereken konu ise hekim seçimidir. Burun dolgusunu ancak, burnun anatomisi ve fizyolojisine sahip olan estetisyen hekimler yapabilmektedir. Bunların dışındaki işletmelere sağlığı tehdit adı altında tamah etmek doğru değildir.

Burun Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler ?


Burun dolgusu tedavisi sonrası hasta günlük yaşantısına geri dönebilir sadece doktorun reçete ettiği ilaçları kullanması yeterli olacaktır. Kadınlar güzellik uğruna yıllardan bu güne çeşitli yollara başvurdular. Burun dolgusu tedavisi ise kadın ya da erkek fark etmeksizin herkesin tercih ettiği bir estetik dolgu çeşidi oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here