Estetik cerrahların burun bölgesi üzerinde ameliyatsız olarak gerçekleştirdikleri çok popüler bir estetik tedavi çeşididir. Genel anesteziye ihtiyaç duyulmadan 15 dakika içinde yapılabilecek geçici bir uygulama olduğunu belirtmek gereklidir. Hyalüronik asit türevleri başlıca işlem malzemesi olmak üzere ”Juvederm” marka olanı tercih edilmelidir.

Burun dolgusu ile ;

  • Burun eğrilikleri giderilebilir.
  • Burun dudak arası bileşkesi belirgin hale getirilebilir.
  • Burun sırtı düzleştirilirken burun kanadı çentikleşmesi de düzeltilebilmektedir.
  • Burun ucu kaldırılabilirken burun asimetrilerinin düzeltilmesi mümkündür.

Burun Dolgusu Acıtır Mı ?

İşlemde kullanılan dolgu içerisin de anestezik maddeler bulunduğundan işlemin ağrısız ve acısız olduğu belirtilmektedir. Kesinlikle tecrübeli bir estetik cerrah tarafından uygulanmalıdır. Aksi bir durum halinde hiç istenmeyen sonuçlar gerçekleşebilir. Burun dolgusu uygulanırken yanı sıra botoks da uygulanabilir ya da her iki operasyon hastanın cinsiyeti, uygulama yapılacak alan belirleyicidir.

Peki Burun Dolgusu Fiyatları Ne Kadar ?

Burun dolgusu fiyatları, hastane ya da kliniğin kalitesine göre hyalüronik asit miktarı ve iğne miktarının sayısına göre değişkenlik gösterir. Fiyatlar ürünün kalıcılığına göre değişmektedir. 2013-2014 yıllarına ait verilere göre 2 yıllık burun dolgusu estetiği fiyatları 1600 TL’dir.

İstanbul da 3750 ile 5000 TL kadar maksimum düzeyde fiyat söylemek mümkündür. Kadın erkek herkesin tercih ettiği bu uygulama illerin sosyal statü durumuna göre fiyat miktarını belirler. İşlem öncesi ciltte yapılacak ön araştırmalar da fiyat üzerinde belirleyici rol oynayan etmenlerdir.

Burun Dolgusu Fiyatlarını Etkilen Etmenler ve Ödeme Seçenekleri

Ödeme koşulları taksit ya da kredi şeklinde yapılabilmektedir. Türkiye de ki fiyatlar yurt dışına oranla çok daha uygundur. En ucuz olanı seçmek asla sağlıklı yapılmış bir tercih değildir.

Günümüz şartlarında 3500 TL altındaki fiyatlar da bu uygulamanın yapılması pek mümkün değildir. Ayrıca sağlık sigortaları bu işlem için gerekli ödeneği çıkarıp çıkarmayacağı tartışma konusudur. İşlem sonrası gerekli doktor uyarıları dikkate alınmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here