Ameliyatsız burun estetiği ameliyathane ve cerrahi işlem gibi tıbbi unsurlara gerek duyulmadan yapılan, burun üzerindeki düzeltme işlemlerinden her biridir. Ameliyatsız burun estetiği, pek çok tedavi şeklini içinde barındıran çok kapsamlı bir konu olmakla birlikte öncelikle dolgu estetiğine değinmek gerekmektedir. Ameliyatsız burun estetiği, dolgu yapılırken hyalüronik asit denilen protein içerikli bir maddenin enjektör yardımı ile burun çevresi ve kemerine zerk edilmesidir.

Ameliyatsız burun estetiği yapılırken birtakım tedavilerin uygulanması mümkünken, bazı tedavilerin de uygulaması cerrahi işlem olmadan imkansızdır. Örneğin; nefes alıp verme ile alakalı burun hastalıkları, kıkırdak ezilmesi v.b hastalıklar kesin cerrahi müdahale gerektiren hastalıklardır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Uygulama Alanları

Ameliyatsız burun estetiği tedavisi  ile; burun kaldırma, burun eğriliği düzeltme, burun üstündeki akne ve sivilce izlerinin yok edilmesi gibi hastalıklar üzerinde etkilidir. Ameliyatsız burun estetiği olabilmek için öncelikle bir estetik uzmanından muayene randevusu alıp muayene olmak gerekmektedir. Daha sonra bu uygulamanın yapılması için steril bir muayenehane koşulları şarttır.

Burun Estetiği İşleminin Aşamaları Nelerdir ?

Ameliyatsız burun estetiği tedavisi öncesi hasta lokal anestezi ile uyuşturulur. Daha sonra kişiye özel kanüllü iğneler yardımı ile hastanın burnu üzerinde operasyon tamamlanır. Maksimum operasyon süreci 35 ya da 45 dakikadır. Hasta ayrıca, bu işlemi 6 aydan sonra tekrar yaptırmak zorundadır. 6 aylık süreç içerisinde cilt, hyalüronik asit denilen maddeyi epitel dokusu sayesinde parçalar ve tedavinin etkileri yok olur.

Kimler Bu Tedaviden Yararlanabilir ?

Ameliyatsız burun estetiği, her cinsiyetten insanın yararlanabileceği bir tedavi metodudur. Hasta ameliyatsız burun estetiği tedavisi sonrasında, anında taburcu olabilme avantajına sahiptir ve dikkat etmesi gereken küçük birtakım kurallar vardır, örneğin burun ve çevresi enfeksiyon riskine karşı korunmalıdır. Ameliyatsız burun estetiği tedavisi, magazin dünyasında dahil olmak üzere pek çok ünlü şarkıcı ve oyuncuların da tercih ettiği basit ve pratik bir estetik operasyondur. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here